Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

Trafik kazası tazminatı hesaplama; destekten yoksun kalma, hasarlı araç kazası tazminatı ve ölüm tazminatı gibi birçok alanlara girmektedir. Ölümlü/ölümsüz trafik kazalarında herkes için tazminat hesaplama işlemlerinizi tek bir tık ile yapabilirsiniz. Ölenler için 1.dereceden yakın akrabalarına tazminat hakkı verilmektedir. Bu yüzden buna göre trafik kazası tazminatı hesaplama yapabilirsiniz.

Yaralanmalı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

Yaralanmalı trafik kazası tazminatı, başınıza gelen hatalı olan taraftan alınan ve mağdur olan tarafa verilen bir tazminat türüdür. Yaralanmalı trafik kazası teminatı; şahısın doğum , maaş gibi kriterlerden sonra haklılık payı ve sakatlık oranı ile hesaplanır.

Ölümlü Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

Ölümlü trafik kazası tazminatı; kazada haksız olan kişiden alınan ve ölüm yaşayan ailenin 1.derece yakın akrabalarına verilir. Bu genellikle eşi , çocukları veya kardeşi olabilir.

Tek Taraflı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

Tek taraflı trafik kazalarında, hertürlü kazada karşıda bir kişi olmadan bile tek taraflı trafik kazası tazminatı alabilmektedir. Bu kişinin en doğal haklarından biridir.

Kırıklı Trafik Kazası Tazminatı Hesaplama

Kırıklı kazalardan en kolay tazminat alma yöntemi karşıda bir şahsın olması yani çift taraflı olmasıdır. Bu sayede tazminat alma olasılığınız daha fazla artmaktadır. Aynı şekilde verilecek tazminat ; maaş , yaş , doğum yılı gibi kriterlere bakmaktadır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

SEO Danışmanı